Ливърпул и Байерн (Мюнхен) очаквано са първите четвъртфиналисти в Шампионската

...

Интер победи Ливърпул, но не достатъчно. Байерн гази

" Ливърпул " и " Байерн " (Мюнхен) предстоящо са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига.

В по-интересния осминафинален реванш нощес " Интер " победи " Ливърпул " с 1:0 на " Анфийлд ", само че " алените " не престават напред поради 2:0 в първата среща.

Лаутаро Мартинес осъществя гол, оказал се надвит, само че непълен за " нерадзурите ", присъединяване на които завърши.

" Ливърпул " загуби за първи път в Шампионската лига този сезон.

Малко след гола на Мартинес някогашният състезател на " Арсенал " и " Манчестър Юнайтед " Алексис Санчес получи червен картон (втори жълт) и това утежни задачата на гостите.

В последните минути " Ливърпул " имаше цялостно предимство, удари греди, направи и други пропуски да изравни.

А след непредвиденото 1:1 преди две седмици против " Република България Лайпциг ", този път " Байерн " не остави шансове на противника си - 7:1.

Роберт Левандовски заби хеттрик до 23-тата минута, като първите два гола бяха от дузпи. Серж Гнабри, Томас Мюлер (два пъти) и Лерой Сане означиха другите попадения. Каергаард понижи за " Лайпциг " при 0:5.

Тази вечер са мачовете " Манчестър Сити " - " Спортинг " (Лисабон) след 5:0 и " Реал " - " Пари Сен Жермен " (0:1). Всички погледи да отправени към Мадрид.
Източник: clubz.bg