Ливърпул елиминира екзекутора на гиганти Виляреал след успех с 3:2

...

Ливърпул е на финал след голям обрат срещу сензацията в ШЛ

Ливърпул отстрани екзекутора на колоси Виляреал след триумф с 3:2 и ще играе на финала на шампионата Шампионска лига. Първата среща на " Анфийлд " приключи 2:0 за мърсисайдци, само че довечера на " Естадио де ла Керамика " възпитаниците на Унай Емери първи изненадаха противника в 3-ата минута, като откриха резултата. Сенегалецът Булайе Диа разстреля Алисон за 1:0 за Виляреал.

В 36-ата минута Жерар Морено изведе зад отбраната Джовани Ло Селсо. Аржентинецът стигна първи до топката, само че вратарят Алисон го събори. Съдията Дани Макели не даде дузпа за домакините, които не се отхвърлиха от концепцията да извърнат общия резултат в своя изгода. В 41-ата минута Франсис Коклен вкара за 2:0 с глава след асистенция на Етиен Капу.

В 51-ата минута преломният миг за Ливърпул бе една точна промяна. Мениджърът на британския отбор Юрген Клоп се опита да раздвижи играта на тима си, заменяйки Диого Жота с Луис Диас. След това, в границите на 5 минути, мърсисайдци имаха цели 3 голови благоприятни условия, откакто Арнолд самичък заплаши Рули и уцели гредата.

В 62-ата минута Фабиньо получи пас, реши да стреля, което обърка Рули, топката мина през краката му и върна тима от Англия към живот. Резултатът стана 1:2. В 67-ата минута Луис Диас изравни за 2:2, а в 75-ата минута „ червените” оформиха крайния резултат 3:2 с попадение на Садио Мане след асистенция на Кейта.

Ливърпул ще се изправи против Манчестър Сити или Реал Мадрид във финала на шампионата на 28 май в Париж.
Източник: cross.bg