Ливъпруп вече е на четвъртфинал в Шампионската лига, след като

...

Ливърпул прегази Порто, Реал обърна ПСЖ с 3:1

Ливъпруп към този момент е на четвъртфинал в Шампионската лига, откакто безусловно прегази с 5:0 Порто на Ещадио Да Драгао. Близо до място измежду първите осем в шампионата е и Реал, който взе удобна преднина от 3:1 против звездния ПСЖ. Белия балет обърна вкъщи водача във френската Лига 1, откакто Адриен Рабио (33) изведе гостите напред в резултата. Кристиано Роналдо (45-дузпа, 83) вкара два гола за цялостния поврат, а Марсело (86) оформи крайния резултат.

Така „ кралският ” клуб взе добър задатък, само че и позволи гол на непознат терен, който би могъл да натежи на реванша в Париж.

На Ещадио Да Драгао мърсисайдци поведоха при второто си по-интересно състояние в мача. Удар на Вайналдум бе блокиран от бранител и топката се върна в холандеца, който асистира на Садио Мане (25) и нападателят прати топката под плонжа на вратаря за 0:1. Малко по-късно играчите на Юрген Клоп удвоиха преднината си посредством Мохамед Салах (29), разписал се с добавка след отбита в гредата топка при шут на Джеймс Милнър.

Минута преди края на първата част домакините имаха опция за гол, само че след удар на Тикиньо топката мина на сантиметри около вратата.

„ Драконите ” пробваха да натиснат при започване на втората част, само че мърсисайдци бързо охладиха пристрастеностите им, откакто Садио Мане (53) вкара втория си гол в мача след добавка при отбит удар на Роберто Фирмино.

Ливърпул продължи да управлява играта и Роберто Фирмино (70) се разписа за 0:4 след съвършен пас на Джеймс Милнър. Седем минути по-късно Милнър подаде с глава към Фирмино, който също с глава насочи неакуратен удар.

До края на мача „ драконите ” не съумяха да стигнат до почетен гол, а вместо това получиха пети във вратата си. Садио Мане (85) оформи хеттрика си след мощен удар от далечена отдалеченост, довел до хубав гол и крайното 0:5.

Реваншът на " Анфийлд " в града на Бийтълс е на 6 март от 21:45 часа българско време. /Марица.бг
Източник: marica.bg