Литва загуби тежко от Португалия в среща от Група В

...

Роналдо унищожи пореден съперник на Португалия, този път вкара 4 гола и потроши рекорд!

Литва загуби тежко от Португалия в среща от Група " В " на европейските квалификации.

Сблъсъкът сред двата отбора приключи при резултат 1:5. С цели 4 попадения на сметката си се отличи водачът на португалците Кристиано Роналдо.

Той реши поредна борба за своя отбор в този квалификационен цикъл, а и като цяло изобщо.

Тази вечер Кристиано Роналдо усъвършенства връх на Роби Кийн. Ирландецът бе най-хубавият изпълнител в историята на евроквалификациите с 23 гола. Петкратният притежател на Златната топка обаче към този момент разполага с 25 попадения.
 Снимка 442195
Източник:

Той откри още в 7-ата минута, разписвайки се от дузпа. Изненадващо домакините изравниха с гол на Андриушкевичус. Резултатът остана еднакъв до почивката.

След нея обаче Роналдо се развихри, като сред 62-ата и 65-ата минути се разписа на два пъти за 1:3.
 Снимка 442194
Източник:

В 76-ата минута още веднъж асът на Ювентус отхвърли изцяло домакините с четвърти гол, хвърляйки в възторг целия спортно-технически щаб на отбора си.

Крайното 1:5 оформи Карвальо в последните мигове на даденото продължение.

Така Португалия остава на второ място в квалификационната си група, с актив от 8 точки, само че и мач по-малко от останалите сформира. На точка зад " мореплавателите " е единайсеторката на Сърбия.
 Снимка 428367
Източник:

Тази вечер сърбите завоюваха визитата си на Люксембург с 3:1.

Александър Митрович вкара два гола за гостите, а Неманя Радонич добави още един. Дейв Тюрпел вкара почетното попадение за домакините.
 Португалия завоюва гостуването си на Сърбия с 4:2