Лионел Меси вкара 34-ия си хеттрик в Ла Лига и

...

Меси изравни Роналдо след 34-ия си хеттрик

Лионел Меси вкара 34-ия си хеттрик в Ла Лига и се изравни с Кристиано Роналдо. Аржентинският нападател осъществя трите попадения при успеха на " Барселона " с 4:1 над " Селта ".

С този триумф каталунците останаха отпред в шампионата с 25 точки, колкото е и активът на " Реал " Мадрид.

Снимка: Reuters

Меси откри резултата от дузпа в 23-ата минута, като тя беше отсъдена за игра с ръка на футболист на гостите. В 42-ата минута " Селта " изравни с чудесно изпълнен директен свободен удар от Аласа.

В добавеното време на първото полувреме Меси се разписа от фаул за 2:1 от към 25 метра.

Само три минути след подновяването на играта аржентинецът повтори осъществяването си от идентична позиция. За пръв път в своята кариера Меси реализира хеттрик след два гола от фаул.

В 85-ата минута Серхио Бускетс оформия крайния резултат 4:1 с удар от границата на наказателното поле.
Източник: btvnovinite.bg