Лионел Меси спечели "Златната обувка" за трета поредна година. Аржентинецът

...

Меси спечели Златната обувка за трети пореден сезон

Лионел Меси завоюва "Златната обувка " за трета поредна година. Аржентинецът се разписа 36 пъти за Барселона в шампионата на Испания и стана първият футболист, който печели премията в три следващи сезона.

Меси има рекордните шест "Златни обувки " за голмайстор номер 1 в шампионатите на страните в Европа.

На второ място в тази ранглиста е Килиан Мбапе от Пари Сен Жермен, който осъществя 33 попадения през акцията.

"Не съм си мислил доста за този трофей. Все още сме тъжни за това, което стана против Ливърпул в Шампионската лига. Не съм в въодушевление за персонални награди ", разяснява Меси преди финала в шампионата за купата на Испания сред Барса и Валенсия в събота вечер.

31-годишният аржентински нападател оказа помощ на каталунците още веднъж да побеждават с купата в Примера дивисион.

Последният футболист, спечелил "Златната обувка " преди Лионел Меси, е неговият съотборник Луис Саурес. Футболистът на Барселона и уругвайски национал осъществя 40 гола в Ла Лига през сезон 2015/2016./БТА