Лионел Меси разби прокобата срещу Джанлуиджи Буфон и изведе Барселона

...

Блясъкът на Меси изведе "Барселона" до перфектен старт в Шампионската лига

Лионел Меси разруши прокобата против Джанлуиджи Буфон и изведе " Барселона " до безапелационна победа с 3:0 против " Ювентус ". Аржентинецът даде съвършен старт на каталунците в Шампионската лига, откакто вкара първия и третия гол и имаше основна заслуга за втория.

През първото полувреме " Барселона " владееше дълготрайно топката (64% от времето), само че " Ювентус " беше чудесно спретнат в защита и не допускаше рискове пред Джанлуиджи Буфон. Италианският първенец чакаше своите шансове на контраофанзива и по-често обстрелваше вратата на противника.

В шестата минута рисков шут по диагонала на Матиа де Шилио беше избавен от Марк Андре тер Стеген. Реферът Дамир Скомина не видя намесата на немския вратар и отсъди навън. Последваха два точни удара на Пауло Дибала и Миралем Пянич, само че те не затрудниха изключително Тер Стеге.

В 16-ата минута Андрес Иниеста беше фаулиран пред наказателното поле, а Меси стреля в стената при отсъдения свободен удар. Топката се върна към Луис Суарес, който прати топката под гредата под гредата, само че Буфон сподели отличен инстикт и мазета в корнер.

В 38-ата минута отбрана на " Ювентус " позволи първата си неточност и Дембеле имаше опция да открие резултата, само че под натиска на Алекс Сандро стреля високо на вратата.

В последната минута на полувремето " Барселона " най-сетне получи повече пространство в половината на " Ювентус " и се възползваха. Дембеле изнесе добре топката сред трима играчи към Меси. Аржентинецът напредна от центъра, замени двойно подаване със Суарес и с чудесно ориентиран удар с левия крайник по земята откри далечния ъгъл.

В 56-ата минута Меси напредна отдясно и опита подаване към Суарес. Подаването беше пресечено, само че топката попадна в Иван Ракитич, който удвои задатъка на " Барселона ". В 69-ата минута Меси нахлу от десния фланг към центъра, задържа сред няколко бранители и хвана в крачка Буфон с удар в близкия ъгъл.
Източник: dnevnik.bg