Лионел Меси и Карим Бензема станаха първите футболисти в историята,

...

Меси и Бензема с впечатляващо постижение

Лионел Меси и Карим Бензема станаха първите футболисти в историята, които са се разписали в 17 следващи сезона на Шампионската лига.

Бензема стана първият футболист направил такова достижение. Това стана факт, откакто френският нападател се разписа за Реал (Мадрид) от дузпа в 65-ата минута при домакинската загуба с 1:2 от Шериф (Тираспол).

Само девет минути по-късно Меси вкара за ПСЖ и оформи крайния триумф с 2:0 над Манчестър Сити. Това беше първото попадение на 34-годишния аржентинец с екипа на парижани.

Този гол на Лионел Меси беше неговият 27-и в 35 мача против британски противници в Шампионската лига. Статистическата организация „ Опта “ оповестява, че това е с 15 повече от втория в класацията, само че не афишира името на футболиста.

Попадението на Меси беше неговото седмо във вратата на тим, воден от Пеп Гуардиола (два против Байерн и пет против Манчестър Сити).
Източник: fakti.bg