Лионел Меси и Аржентина го направиха! „Гаучосите“ триумфираха на Копа

...

Меси и Аржентина го направиха! „Гаучосите“ триумфираха на Копа Америка!

Лионел Меси и Аржентина го направиха! „ Гаучосите “ победиха на Копа Америка, откакто победиха с 1:0 Бразилия на „ Маракана “. Единственото попадение в мача пристигна през първото полувреме, а негов създател бе Анхел ди Мария. По този метод Аржентина завоюва важен трофей за първи път от 1993 година.
Снимка: БГНЕС  Меси и Аржентина го направиха! „ Гаучосите “ победиха на Копа Америка!
Двубоят се изигра пред стеснен брой фенове поради ограниченията против COVID-19. Двата отбора стартираха нападателно и в първите минути нервите действаха на терена.

В 22-ата минута Аржентина откри резултата. Анхел ди Мария получи на границата на наказателното поле, след което напредна и с техничен изстрел трансферира Едерсон.

Бразилия опита да притисне противника си, само че до края на първото полувреме Емилиано Мартинес не бе заплашен.
В 52-ата минута Ричарлисон осъществя попадение в мрежата на „ гаучосите “, само че то бе анулирано поради засада.

Аржентина одобри играта в своята половина, само че отбраната пред Емилиано Мартинес се оправи. В 88-ата минута Лео Меси можеше да постави точка на разногласието, само че направи пропуск от близка отдалеченост. Но най-после звездата на Барселона бе в ръцете на съотборниците си и подвигна трофея над главата си.

Източник: fakti.bg