Лион стана вторият сигурен участник на 1/2-финал в турнира за

...

Лион без големи затруднения на 1/2-финал за Купата на лигата

Лион стана вторият сигурен участник на 1/2-финал в шампионата за Купата на лигата на Франция. Тази вечер “Хлапетата” реализираха относително лесна победа с 3:1 над Брест и направиха нова крачка напред в конкуренцията.

Муса Дембеле откри резултата в 19-ата минута. Той пое топката в средата на терена, надбяга отбраната на противника и хладнокръвон осъществя за 1:0.

В 55-ата минута Усем Ауар удвои. Той получи пас отдясно от Кени Тете и засече кълбото в мрежата за 2:0.

В 86-ата минута Брест върна интригата. Грендиси рполучи пас на скорост в наказателното поле и от дребен ъгъл съумя да означи за 2:1.

В 90-ата минута обаче “Хлапетата” подпечатаха успеха си с трети гол. Жан Лукас стреля по земя от границата на пеналта и оформи крайното 3:1.

Така Лион продължава напред и се причисли към Реймс на 1/2-финала. По-късно през днешния ден са другите два мача от 1/4-финалите Лил - Амиен и ПСЖ - Сент Етиен.