Лион победи с 2:0 като гост Аячо в мач от

...

Лион пречупи Аячо като гост

Лион победи с 2:0 като посетител Аячо в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Така Аячо остава в зоната на изпадащите на 18-то място с 15 точки, а Лион се изкачи до деветата позиция с 28 точки в своя актив.

През първото полувреме Йохан Льопьонан откри резултата след отличен пас на Брадли Баркола. Така 20-годишният халф даде преднина на Лион в 20-ата минута на мача.

Александър Лаказет се разписа в 71-ата минута, с цел да удвои преднината на гостите и да постави завършек на интригата.

Само три минути след втория гол на Лион, пред Аячо се откри отлична опция за гол. Мунами ел Идриси от състава на домакините се озова на страхотна позиця в наказателното поле на Лион и стреля, само че след рикошет топката прелетя над напречната греда.

Интересното е, че Лион насочи два точни удара в целия мач и това бяха попаденията на отбора, до момента в който футболистите на Аячо имат 5 точни изстрела в сметката си, само че нито един от тях не преодоля Антони Лопеш - стражът на Лион.