Лион победи Ливърпул с 3:1 в приятелска среща в Дубай.

...

Лион обърна Ливърпул в Дубай

Лион победи Ливърпул с 3:1 в другарска среща в Дубай. Мърсисайдци поведоха още в първата минута след попадение на Фабио Карвальо. Мохамед Салах пропусна дузпа в 15-ата минута. Французите изравниха посредством Александре Лаказет малко преди почивката. Брадли Баркола се разписа в 64-ата минута, а ново попадение на Лаказет направи резултата 3:1.

След края на мача двата тима си биха и дузпи, каквито са разпоредбите на шампионата в Дубай, в който вземат участие още Арсенал и Милан. При наказателните удари още веднъж Лион надви с 5:3, като французите бяха безгрешни, а Калвин Рамзи пропусна за англичаните.

Юрген Клоп стартира с всички съществени играчи, на които можеше да разчита. Сред титулярите бяха играчи като Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Тиаго Алкантара. “Червените ” започнаха доста мощно мача и Карвальо откри след 40 секунди. Той се възползва от подаване на Салах. Ливърпул можеше да усили преднината си, само че Салах първо не съумя да преодолее Лопес от прелестна позиция, а по-късно вратарят му отрази удар от дузпа, отсъдена за нарушаване против Фирмино.

След към половин час игра Харви Елиът бе сменен заради травма, което тормози щаба на мърсисайдци. Лион стигна до първата си добра опция, когато Муса Дембеле стреля право в Келъхър. Вратарят на Ливърпул се сблъска с Анди Робъртсън и това докара до изравнителното попадение на Лаказет, който прати топката в опразнената врата.

Клоп направи шест промени на почивката, а Лион имаше преимущество през втората част. След осъществените смени при французите обаче се стигна до нов гол, като две от запасите бяха забъркани в попадението. Раян Черки проби и откри чудесно Баркола, който изведе французите напред в 64-ата минута. Малко по-късно Баркола удари и греда. Последваха още положения за Лион и няколко спасявания на Адриан преди Лаказет да означи трето попадение.

Снимки: Gettyimages