Лион нанесе 5-а поредна загуба на Евертън във всички турнири

...

Слаб Евертън се сбогува с Лига Европа

Лион нанесе 5-а поредна загуба на Евертън във всички шампионати и задълбочи още повече рецесията при англичаните след успех с 3:0 в Лига Европа. Френският отбор вкара попаденията си в последните 25 минути и с 8 точки и съвсем сигурен участник в идната фаза. В същото време мърсисайдци отпадат, като остават единствено с точка в актива си.

Гостите пропуснаха чудесно състояние в 47-ата минута, когато Гей не съумя да преодолее Лопес от чиста позиция. Домакините, които имаха самодейността, направиха пробива в 68-ата минута, когато след един рикошет Траоре се оказа на чиста позиция, заобиколи Пикфорд и вкара.

Последва греда след удар на Холгейт за гостите и съвсем незабавно по-късно Лион удвои задатъка си. Депай изведе резервата Ауар, който умерено приключи с удар в далечния ъгъл в 76-ата минута.
В 88-ата минута Депай направи успеха на Олимпик класическа, когато вкара с глава след центриране на Жордан Фери.
Източник: fakti.bg