Лил се наложи с 2:0 над Троа в мач от

...

Лил не сбърка срещу Троа и е напред за Купата на Франция

Лил се наложи с 2:0 над Троа в мач от Купата на Франция и продължава решително към 1/16 на шампионата. Головете за домакините бяха дело на Джонатан Дейвид и Мохамед Байо.

Още през първата част Лил наложи своето движение на игра, контролираше топката над 70% от времето и не даваше съвсем никакви благоприятни условия на своя конкурент. При една от 10-те си основани положения през първото полувреме, Джонатан Дейвид в 15-та минута получи от Адам Унас, а нападателят с презицен удар откри резултата.

През втората част Троа направи смени и опита да промени играта си, само че Лил не им даде късмет, откакто в 68-та минута появилия се като запаса Мохамед Байо бе най-съобразителен и съумя да удвои резултата, давайки удобен задатък на Лил. Домакините умерено направляваха мача до самия край, а Троа не съумя да отговори на това и по този начин първенецът на Франция от сезон 2020/2021 продължава напред за Купата.