Лил не успя да си върне първото място в класирането,

...

Лил пропусна да се върне на върха

Лил не съумя да си върне първото място в класирането, откакто приключи 1:1 при гостуването си на. Срещата се игра при мощен дъжд в южния град.

Двубоят сред два от отборит, които започнаха мощно сезона, обещаваше доста, само че дълго време не предложи нищо. Първата опция се откри пред Шнайдерлинг, който стреля с глава след ъглов удар. Ница опита да натисне, само че срещата бе равностойна до почивката.

През второто полувреме и двата тима се показаха по-добре. откри резултата в 49-ата минута. Лил, който няма загуба от началото на сезона, за първи път се оказа догонващ през тази акция. Това обаче не бе за дълго. Юлмаз изравни с прекрасен удар от въздуха в 58-ата минута.

След размяната на голове двата отбора още веднъж понижиха темпото, а и умората си сподели думата, защото те имаха мачове в евротурнирите през седмицата. Ница натисна към края, само че по този начин и не стигна до нов гол.

', ' 1-1 | 61'
— LOSC (@losclive)
Лил е на второ място с актив от 18 точки, колкото има и водачът ПСЖ. Ница е на четвърта позиция с 14 точки.

Лига 1 8 кръг, неделя 25 октомври  Ница 1:1краен резулат  Лил