Лидерката в световната тенис ранглиста при жените Ига Швьонтек започна

...

Швьонтек започна убедително участието си на Уимбълдън

Лидерката в международната тенис класация при дамите Ига Швьонтек стартира присъединяване си на Откритото първенсто на Англия с удебителта победа против хърватката Янеа Фет с 6-0, 6-3.

Фаворитката за купата на Уимбълдън напълно предстоящо не остави никакви щансове на своята съперничка и завърши дуела за 75 минути.

Още през цялото време стана ясно, че дуелът няма да продължи дълго. Фет сподели самоотвержена игра в отбрана, само че това надалеч не бе задоволително против Швьонтек, която записа три поредни пробива и завоюва първия сет за половин час.

Противно на развиването на мача до този миг, вторият сет стартира доста по-добре за хърватката, която проби на два пъти и поведе с 3-1. Швьонтек обаче се отърси от шока и бързо си върна самодейността, като не загуби повече геймове до края на срещата.

Следващата съперничка на международната №1 ще бъде Лесли Патинама Керкова, която е 252-ра в ранглистата.