Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити се наложи с 3:1

...

Сити на 12 точки пред Юнайтед след голова фиеста на Агуеро

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити се наложи с 3:1 в семейството си на Нюкасъл от 24-ия кръг. Над всички в срещата беше Серхио Агуеро, който вкара хеттрик. За " свраките " прецизен бе Джейкъб Мърфи.

Сити съумя да се върне на победния път в британския шампионат, откакто преди седмица отстъпи с 3:4 в изключителна драма с Ливърпул. Така " жителите " възвърнаха преднината си от 12 точки пред втория Манчестър Юнайтед, който по-рано през днешния ден редуцира разликата с триумф над Бърнли - 1:0.

Агуеро първо откри в 34-ата минута, след което повиши на 2:0 от дузпа в 63-ата. В 67-ата гостите понижиха посредством Джейкъб Мърфи, а звездата на Сити подпечата успеха с трети гол седем минути преди края на мача.