Лидерът във Висшата лига Ливърпул започна с победа 2020 г.,

...

"Ливърпул" продължи по график и отбеляза година без загуба във Висшата лига

Лидерът във Висшата лига " Ливърпул " стартира с победа 2020 година, откакто надделя " Шефилд юнайтед " с 2:0 на " Анфийлд " в последния мач от 21-ия кръг. Тимът на Юрген Клоп реализира своя 11-и следващ триумф в шампионата и записа следващо популярно достижение, откакто към този момент година е непобеден в шампионата.

За последно мърсисайдци изгубиха на 3 януари 2019 година, когато отстъпиха на " Манчестър сити ". От тогава " Ливърпул " е изиграл 37 мача във Висшата лига, в които има 32 победи и пет равенства.

В срещата с " Шефилд " по един път се разписаха звездите в офанзива Мохамед Салах и Садио Мане. Египтянинът откри в четвъртата минута, до момента в който сенегалският му съотборник вкара в 64-ата.

Успехът възвърне задатъка на " Ливърпул " на върха от 13 точки пред втория " Лестър " и 14 пред " Сити ". Мърсисайдци са и с мач по-малко от директните си противници. Новакът " Шефилд " е осми след 21 кръга, като има 29 точки.

Въпреки сгъстения цикъл по празниците Юрген Клоп стартира с всичко най-хубаво, без да даде отмора на главните си играчи. Това оказа помощ на алените да стартират доста мощно срещата и още в 4-ата минута към този момент бяха напред в резултата.

След дълго подаване на Върджил ван Дайк Андрю Робъртсън се освободи отляво и незабавно центрира в наказателното поле, където Мохамед Салах вкара с левия крайник.

Египтянинът се разписа против 22-и противник от всички 25 отбора, против които е играл във Висшата лига.

© Reuters

В 12-ата минута Салах имаше още един отличен късмет, само че вратарят на " остриетата " Дийн Хендерсън го спря с ефектно избавяне.

До края на първата част " Ливърпул " продължи да господства и владееше топката в над 70% от времето, само че смъкна и темпото. Домакините действаха умерено, до момента в който " Шефилд " изкачваше възможностите си, които бяха малко. За 45 минути гостите съумяха да насочат единствено един прецизен удар.

След почивката обстановката на терена не се промени радикално, като по-чистите положения още веднъж бяха за " Ливърпул ". Роберто Фирмино пропусна положително състояние в 57-ата минута, когато топката мина около гредата.

В 64-ата минута домакините стигнаха до втори гол, който реши и изхода от дуела. Секунди, откакто " Шефилд " беше покрай вратата на " Ливърпул " се стигна до контраофанзива за мърсисайдци. Салах изведе Мане против вратаря, който избави първия му удар, само че сенегалецът беше прецизен при добавката и удвои.

© Reuters

За Мане това беше 99-и гол в британския футбол с екипите на " Ливърпул " и " Саутхемптън ".

В заключителните минути " Шефилд " имаше единствено една опция, едвам в 87-ата минута. Резервата Оливър Макбърни обаче не съумя да се разпише от пет метра, макар хубаво подаване на негов съотборник.
Източник: dnevnik.bg