Лидерът във футболния шампионат на България Черно море допусна загуба

...

Лидерът Черно море отстъпи пред румънци

Лидерът във футболния шампионат на България Черно море позволи загуба в първата си контрола от зимната подготовка.

" Моряците " отстъпиха с 0:2 на Фарул Констанца в мач, игран въз основата в Овидиу. Варненци стояха добре през целия дуел, само че позволиха два нелепи гола за две минути през втората част.

Черно море започва по-добре срещата и до петата минута съумя да сътвори две следващи рискове пред вратата на домакините. Първо Николай Златев проби отляво, напредна към наказателното поле и стреля, само че вратарят на Фарул избави. Веднага по-късно Мартин Милушев насочи удар от границата на наказателното поле, само че още веднъж стражът на домакините се намеси уместно.

В 11-ата минута " моряците " изпуснаха стопроцентова обстановка. Алекс Фернандес сложи началото на страхотна контраофанзива. Намери Сула, който се освободи и пусна към Милушев, който напредна самичък против вратаря и подаде на Атанас Илиев в наказателното поле, само че голмайсторът на Черно море на празна врата прати топката над напречната греда.

До 30-ата минута " моряците " диктуваха темпото на терена, само че по този начин и не успяваха да завършат уместно своите офанзиви. В 40-ата минута домакините сътвориха добра контраофанзива, която приключи с удар по диагонала, само че в навън.

В хода на второто полувреме старши треньорът на Черно море Илиан Илиев подмени целия си състав, като още на почивката имаше девет промени.

Това повлия на играта на варненци и в 56-ата минута Фарул откри резлутата. Мартин Дичев фаулира футболист на домакините на границата на наказателното поле, а при осъществяването на директен свободен удар на Луис Мунтеано осъществя за 1:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони в стената и излъга вратаря Християн Славков. Само две минути по-късно Фарул означи страховит гол от 30 метра посредством Дамиен Дусаут за 2:0.

В 78-мата минута Росен Стефанов и Виктор Попов отстъпиха местата си на младите Георги Венциславов и Борис Стойков.

В последните 10 минути на срещата домакините сътвориха няколко положителни обстановки, приключили с удари, които обаче не затрудниха Славков.