Лидерът в руската Премиер лига Зенит разгроми Рубин с 5:0

...

Зенит разгроми Рубин въпреки три отменени гола

Лидерът в съветската Премиер лига Зенит разгроми Рубин с 5:0 в дуел от 10-ия кръг, игран на " Газпром Арена " в Санкт Петербург. Двубоят се реши едвам в последните 32 минути. Първият гол падна в 58-ата минута, когато за Зенит откри Бранислав Иванович, който изигра своя мач номер 100 за Зенит. В 65-ата Алексей Сутормин удвои, а 10 минути по-късно означи и втория си гол в мача за 3:0. В самия край с попадения на Роберт Мак и Олег Шатов Зенит оформи своя победен триумф. В добавеното време Артьом Дзюба вкара шести гол, само че той беше анулиран след проверка с ВАР поради засада. Това беше общо третото анулирано попадение в мача за Зенит, само че това не повлия на резултата. Така Зенит събра 23 точки на върха, до момента в който Рубин е 10-и с 10. Премиер Лига 10 кръг, събота 21 септември  Зенит 5:0краен резулат  Рубин