Лидерът в редовния сезон на Изток Шоутайм стартира с категоричен

...

Шоутайм с категоричен успех над Шумен-2

Лидерът в постоянния сезон на Изток Шоутайм започва с безапелационен триумф присъединяване си на полуфиналите в ББЛ А група, побеждавайки в първия мач Шумен -2 с 93:67 в залата на Икономическия университет във Варна.

Варненският отбор значително си свърши работата още през първото полувреме. Тимът се откъсна с 25:8 след 10 минути игра, а на почивката преднината му към този момент бе 25 – 43:18. Гостите по този начин и не съумяха да се приближат на повече от 15 точки през второто полувреме и Шоутайм нямаше проблем да завоюва безапелационно.

Най-резултатен за триумфа бе Джъстин Сътън с 20 точки и 7 битки. С дабъл-дабъл е Красимир Димитров – 17 точки и 10 битки, 14 точки означи Ростислав Алексов (9 борби), 11 вкара Веселин Георгиев, с 10 е Симеон Варчев.

Капитанът Пламен Русков бе най-хубав за Шумен -2 със 17 точки и 8 битки, по 10 точки нанизаха Никола Любенов и Станислав Бънков.