Лидерът в класирането на Първа Бундеслга – Байер Леверкузен, се

...

Леверкузен не се затрудни с последния, предстои мегасблъсък с Байерн

Лидерът в класирането на Първа Бундеслга – Байер Леверкузен, се наложи над последния Дармщад с 2:0 като посетител в среща от 20-ия кръг на шампионата.

И двете попадения за отбора на Шаби Алонсо вкара Натан Тела - по един във всяко полувреме.  Дошлият от Саутхемптън през лятото осъществя за 1:0 с глава в 33-ата, а седем минути след паузата заби топката под гредата за 2:0 след асистенция на Флориан Виртц. За Тела това беше първи дуел като титуляр в немския хайлайф.

Направилият дебют за гостите Борха Иглесиас дебютира с цялостни 90 минути, като в добавеното време пропусна самичък против вратаря. Виртц пък удари греда в 75-ата.

По този метод Байер остава преди всичко в класирането, като резервира задатъка си от две точки пред Байерн Мюнхен, който победи с 3:1 вкъщи Борусия Мьонхенгладбах. Така след седмица (10 февруари) следва предстоящото с голям интерес дерби сред първия и втория, което ще се играе на „ БайАрена “.