Лидерът в класирането Анадолу Ефес загуби драматично със 75:77 (11:21,

...

Анадолу Ефес допусна поражение срещу Макаби Тел Авив

Лидерът в класирането Анадолу Ефес загуби трагично със 75:77 (11:21, 31:15, 17:21, 16:20) като посетител против Макаби Тел Авив в среща от постоянния сезон в Евролигата по баскетбол.

Пет минути преди края на последния интервал израелският тим изоставаше с 61:69, само че осъществя още 14 точки, с цел да се поздрави с трагичен триумф против турския гранд. Само 1:25 минути преди финалната сирена Макаби взе съдбоносен задатък от 73:71, с цел да реализира 19-ти триумф през акцията. Поражението е първо за Анадолу Ефес в шампионата през 2020 година след постигането на девет поредни триумфа.

Тимът от Тел Авив е на четвърто място във краткотрайното класиране. Най-резултатен за триумфа на домакините стана Скоти Уилбекин с 21 точки, а неговият съотборник Отело Хънтър добави още 15 точки. Василие Мичич приключи с 14 точки за Анадолу Ефес.