Лидерът в Източната конференция на НБА Бостън селтикс записа най-големия

...

"Бостън селтикс" навакса изоставане от 26 точки, за да победи "Хюстън"

Лидерът в Източната конференция на НБА " Бостън селтикс " записа най-големия поврат от началото на сезона и навакса закъснение от 26 точки, с цел да победи " Хюстън рокетс ". " Келтите " реализираха трагичен триумф със единствено една точка 99:98 след панер на Ал Хорфърд 3.7 секунди преди края.

" Бостън " не водеше нито за миг в мача преди центърът Хорфърд да узакони успеха, която е 29-а за сезона. " Ракетите " изгубиха за четвърти следващ дуел и към този момент са с актив от 25 победи и осем провали.

В началото на третата четвърт Джеймс Хардън и компания водеха с 26 точки като не се виждаше по какъв начин домакините от " Бостън " ще се върнат в дуела. Силен мач направи Кайри Ървинг, който приключи с 26 точки, четири асистенции и четири битки. С 19 се регистрира Джейсън Тейтъм, а с 13 Тери Розиър.

Хардън беше най-резултатен в дуела, откакто вкара 34 точки. Звездата на " ракетите " добави и 10 асистенции, само че стрелбата не му вървеше. Той вкара пет тройки от 15 опита, а общо беше седем от 27. Хардън осъществя и всичките си 15 изстрела от наказателната линия.

В различен мач " Сан Антонио спърс " победи " Ню Йорк никс " със 119:107 след мощно показване на центровете си Ламаркъс Олдридж и Пау Гасол. За " Никс " това беше пета поредна загуба, която оставя отбора под чертата на плейофите. " Ню Йорк " заема деветото място в Източната конференция със 17 победи и 18 загуби.

Олдридж осъществя 25 точки, а Гасол се регистрира с " дабъл-дабъл " за четвърти следващ дуел – 17 точки и 11 битки. Всички играчи от стартовете петица на " шпорите " приключиха двуцифрен точков актив. За " Ню Йорк " Майкъл Бийзли беше най-резултатен, влизайки от пейката, като приключи с 23 точки и 12 битки. Кристап Порзингис, който напусна за нарушавания 2:30 преди края, и Кортни Лий приключиха с по 18 точки.

CJ McCollum put together a big performance, scoring 34 PTS and grabbing 7 REB, to lead the @trailblazers in their comeback victory at home! #SAPStatLineOfTheNightpic.twitter.com/QB2ZfXUVly
— NBA.com/Stats (@nbastats) December 29, 2017

Голям поврат имаше и в " Мода сентър " в Портланд, където местнит " Трейлблейзърс " победи " Филаделфия 76ърс " със 114:110. Си Джей Маккълъм осъществя 34 точки, помагайки на своя тим да навакса закъснение от 18 точки в третата четвърт.

Много мощен направи Шабаз Напиър, който осъществя рекордните за сезона 23 точки, както и Юсуф Нуркич с 21 и 12 битки. За " Портланд " това беше шеста поредна победа вкъщи. За " Сиксърс " на висота беше Джоел Ембийд с 29 точки и девет битки, а Дарио Шарич добави 25 точки и също девет битки. Въпреки това " Филаделфия " не съумя да избегне шестата си загуба в последните седем дуела.