Лидерът в испанското първенство Барселона стигна до шестата си поредна

...

Барселона пречупи Кадис с два гола в края на първото полувреме

Лидерът в испанското състезание Барселона стигна до шестата си поредна победа в Ла Лига, откакто надигра с 2:0 вкъщи Кадис в среща от 22-ия кръг.

И двете попадения за " каталунците " паднаха в края на първата част, като Сержи Роберто даде задатък на своя отбор в 43-та минута, вкарвайки при добавка след изстрел на Роберт Левандовски.

Секунди преди почивката пък полският голмайстор също съумя да се разпише с удар по земята от границата на наказателното поле, с цел да оформи крайното 2:0.

През втората част Левандовски беше покрай това да означи и втория си гол в дуела, само че в 57-та минута видя по какъв начин негов изстрел кацна върху напречната греда.

С тази победа отборът на Барселона събра 59 точки и още веднъж се откъсна на 8 пред втория в подреждането Реал Мадрид. Кадис от своя страна остава на 17-та позиция с 22 пункта и е в рискова непосредственост до зоната на изпадащите.