Лидерът в Чемпиъншип Уулвърхемптън Уондърърс беше доста убедителен при домакинството

...

Уулвърхемптън - Шефилд Юнайтед 3:0 /репортаж/

Лидерът в Чемпиъншип Уулвърхемптън Уондърърс беше много безапелационен при семейството си против Шефилд Юнайтед от 30-ия кръг. " Вълците " завоюваха с удобното 3:0 и отвориха преднина от 11 точки пред втория в класирането Дарби Каунти.

Победата стартира да се кове още от 5-ата минута, когато Рубен Невес вкара с свръхестествен шут от 24 метра.

В 30-ата минута страхотна офанзива отдясно мина през Мат Дохърти, който центрира по земята в наказателното поле. Иван Кавалейро овляда с тил и пусна елегантно настрана за Диого Жота, който вкара с акуратен шут в долния ляв ъгъл.

В 73-ата минута Шефилд остана с човек по-малко на терена, откакто вратарят Стив Муур отнесе с крайник Жота отвън пеналта, до момента в който португалецът чакаше пас, който щеше да го изведе самичък против вратата.

Именно тази обстановка провокира и последния гол, въпреки че Иван Кавалейро имаше много шанс при шута от директния свободен удар. Топката рикошира в стената и тотално заблуди влезлия на промяна пазач Джейк Истууд.