Лидерът в Чемпиъншип Уест Бромич отстрани Уест Хам от Купата

...

Уест Бромич изхвърли Уест Хам, Нюкасъл ще преиграва

Лидерът в Чемпиъншип Уест Бромич в профил Уест Хам от Купата на Англия, откакто го победи с 1:0 на " Лондон Стейдиъм ". Единственото попадение в мача осъществя Конър Таунзенд в деветата минута. Така отборът на Славен Билич, който се изправи за първи път против някогашния си отбор, се класира за осминафиналите на шампионата,

Мениджърът на " чуковете " Дейвид Мойс бе направил някои промени, само че пусна мощен състав. Играчите му обаче тотално разочароваха. Те не реагириха по никакъв метод след ранния гол, като гостите пропуснаха още положения. Уест Хам даже игра с човек повече последните 18 минути, откакто бранителят Семи Ажай бе изпъден след втори жълт картон.

3 - West Ham have been eliminated from the #FACup by a side from a lower division in each of the last three seasons, the only Premier League club to do so. Repetitive. pic.twitter.com/kslriO3gOk
— OptaJoe (@OptaJoe) January 25, 2020
Преди тази обстановка УБА доминираше, а Чарли Остин на два пъти се размина с попадение. Кайл Едуардс също тества вратаря на домакините Дарън Рандолф. Чак в последната минута Уест Хам стигна до прецизен удар към вратата на противника след изстрел от отдалеченост на Деклан Райс.

В различен мач от четвъртия кръг на Купата на Англия Нюкасъл и третодивизионния Оксфорд приключиха 0:0 на " Сейнт Джеймсис Парк " и ще би трябвало да решат кой продължава напред след преиграване. " Свраките " бяха с цялостен състав, а Набил Бенталеб дебютира за отбора. Именно той имаше една от дребните благоприятни условия за гол, само че ударът му бе отразен от Ийстууд. Две попадения на Жоелинтон бяха анулирани заради засада.

Newcastle 0-0 Oxford: Magpies face FA Cup replay after they are frustrated to goalless draw https://t.co/nZHlrSB8ag pic.twitter.com/yAWw2RONV4
— SportsGridUK (@Sportsgriduk) January 25, 2020
В конфликт на два тима от Чемпиъншип Рединг и Кардиф също не излъчиха победител. Срещата приключи 1:1, като двата отбора си размениха по един гол в самото начало на дуела. Гостите от Уелс откриха резултата в петата минута след гол на Калъм Патерсън. Три минути по-късно Яку Мейте изравни.

Домакините останаха с човек по-малко в 81-ата минута, когато Том Макинтайър получи втори жълт картон. Кардиф пропусна да завоюва в края, откакто Сол Бамба направи огромен пропуск. Равенството значи, че двата тима ще се срещнат три пъти в границите на девет дни, защото имат и мач за шампионата след седмица.

1:1 - Мейте (8)

СТАТИСТИКА ФА Къп 4 кръг, събота 25 януари  Уест Хам 0:1краен резулат  Уест Бромич Албиън