Лидерът на Изток Вашингтон се справи с Лос Анджелис с

...

Овечкин няма спиране, изключително постижение за Торнтън

Лидерът на Изток Вашингтон се оправи с Лос Анджелис с 4:2, като Алекс Овечкин вкара 3 гола, с цел да запише своя 27-и хеттрик в кариерата. Той има към този момент 698 гола за клуба и може да премине марката от 700 още този уикенд.

С 14 гола в последните седем мача, а Овечкин се развихри в границите на бурни пет минути в третата част. Лос Анджелис дръпна с 2:1 в 11:33 минута на третия интервал с гол на Джеф Картър, а съветската ракета се разписа за 2:2 в 13:50 след пас на Ти Джей Оши, както и с две асистенции на Джон Карлсън в 15:00 и 18:14 минути. С днешните си три гола той излезе още веднъж на върха в класацията за голмайстор на сезона и премията Морис Ришар Трофи, като води с два гола пред Давид Пастарнак.

696: ✅
697: ✅
698: ✅

THERE AIN'T NO STOPPING OVI (@ovi8). He sits two away from 700 now. pic.twitter.com/TeFUvSX3eF
— NHL (@NHL) February 5, 2020
Джо Торнтън доближи котата от 1500 точки, откакто направи две асистенции за успеха на Сан Хосе Шаркс с 3:1 над Калгари. Ивандър Кейн, Брент Бърнс и Кевин Лабанк вкараха за Акулите, които са на 6-о място в Тихоокеанската дивизия с 50 точки. Калгари е пред тях с 60.
Торнтън е 14-ият състезател в историята на НХЛ, който доближава 1500 точки и изостава с 31 от Пол Кофи, който е 13-и. Това е втора победа и за новия треньор на Акулите Боб Боуфнър, заменил Питър Де Бур.