Лидерът Манчестър Сити спечели убедително с 4:0 при визитата си

...

Манчестър Сити смачка последния за историческа победа

Лидерът Манчестър Сити завоюва безапелационно с 4:0 при визитата си на Суонзи в мач от междинния 17-и кръг на британската Висша лига и записа историческа 15-а поредна победа за състезание. Така " жителите " усъвършенстваха върха от 14 следващи триумфа на Арсенал от 2002 година. Сити е и първият тим в елита на британския футбол без загуба след 17-ия кръг. Давид Силва (27) и Кевин де Бройне (34) материализираха превъзходството на „ жителите ” през първата част. Бернардо Силва асистира за първия гол, а Давид Силва подаде по-късно на Де Бройне. След почивката още веднъж Давид Силва (52) се разписа след пас на Рахим Стърлинг, а в края Серхио Агуеро (85) оформи крайния резултат след подаване на Яя Туре. С 16-ия си турнирен триумф Манчестър Сити събра 49 точки и остава безапелационен водач. „ Лебедите ” от Уелс са последни с 12 точки.

Евертън излъга като посетител Нюкасъл с 1:0. Попадението за „ карамелите ” вкара Уейн Рууни (27), а „ свраките ” по този начин и не откриха метод да отвърнат на удара. На два пъти гредите помагаха на гостите след удари на Ричи в 12-ата минута и Морено в 37-ата минута. В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като Джонджо Шелви получи пряк червен картон за влизане в краката на Гай. След първия си триумф като посетител този сезон отборът от Ливърпул е десети с 22 точки. Нюкасъл позволи четвърта поредна домакинска загуба и заема 16-а позиция с 15 точки.

Лестър пък разруши Саутхемптън с 4:1 на неговия „ Сейнт Мери ” и записа четвърта поредна победа. Рияд Марез (11), асистиралият му Шинджи Оказаки (32) и уелсецът Анди Кинг (38) предрешиха мача още преди почивката. „ Светците ” върнаха един гол с помощта на Мая Йошида (61) след пас на Бертранд, само че Шинджи Оказаки (69) с второто си попадение в срещата след подаване на Джейми Варди постави точка на разногласието. След триумфа си „ лисиците ” са осми с 26 точки. Саутхемптън е на 11-о място с 18 точки.