Левски завърши при 1:1 като гост наПирин (Благоевград) в среща

...

Пирин и Левски не се победиха на стадиона в Благоеврад

Левски приключи при 1:1 като посетител наПирин (Благоевград) в среща от 20-ия кръг на Ефбет лига. Така " сините " продължиха на 10 следващите срещибез победа в елита и изравниклубния си антирекорд от 10 поредни дуела без победа - през 1963 година.

Мачът стартира с минута безмълвие в памет на умрелия през вчерашния ден именит български нападател Петър Жеков, а " сините " играха с напълно черни екипи поради 150-ата годишнина от обесването на Апостола на свободата Васил Левски, патрон на столичния клуб.

Левски можеше да поведе още в третата минута, само че ударът на Хосе Кордоба бе избавен, съобщи Блиц.бг.

Малко преди да изтече час игра бранителят на ПиринВенцислав Бенгюзов игра с ръка в наказателното поле на " орлетата ", реферът отсъди дузпа, превърната в гол от Асен Чандъров (1:0).

Четвърт час по-късно Чандъров пропусна превъзходна опция да удвои, а минути по-късно вратарят на Левски реагира ослепително против Мартин Смоленски.

До края на полувремето Уелтън пропусна добър късмет за Левски, а в последната минута на първата част Пирин изравни. Смоленски получи прекрасен пас в наказателното поле и вкара за 1:1.

Втората част предложи доста нерви, единоборства и малко положения. Левски можеше въпреки всичко да измъкне трите точки след удар от близко на Роналдо, само че вратарят на Пирин Янко Георгиев избави.

Патрик-Габриел Галчев също опита да заплаши вратаря на " орлетата " минути преди края, само че стреля настрана.

В първата минута от добавеното време появилият се като запаса Илиян Стефанов можеше да реши всичко, само че поредна превъзходна изява на Янко Георгиев резервира резултата.

Левски е на осмо място в класирането с 31 точки - 19 по-малко от водача ЦСКА. Пирин остава измежду трите най-слаби тима в елитас едвам 13 точки.

Източник: struma.com