Левски започна с победа пролетния дял на футболния шампионат -

...

"Левски" започна пролетния сезон с победа пред пълен стадион

" Левски " стартира с победа пролетния дял на футболния шампионат - 2:1 против гостуващия " Локомотив " (Пд). Двубоят се изигра пред цялостните трибуни на ст. " Георги Аспарухов " - " синята " аудитория отиде там с шествие, откакто преди този момент се събра пред паметника на Васил Левски и сервира венци.

Двубоят стартира равностойно, като първият удар в дни от двете порти бе в 15-ата минута, когато Цунами от домакините стреля от директен свободен удар, само че Рейдър избави. Шест минути по-късно Мартин Паскалев ( " Локо " ) бе изпъден с пряк червен картон за нарушаване против Билал Бари, който излизаше самичък против вратаря. " Сините " желаеха дузпа, само че след разглеждане с ВАР се оказа, че нарушаването е пред наказателното поле.

Зад топката застана Петков, само че след удара му топката се отби в стена. Там я посрещна Андриан Краев, който стреля и означи първия гол.

Макар и останали с човек по-малко, гостите съумяха да изравнят - резервата Милош Петрович засече топката с глава след центриране от ъглов удар.

Само още две минути по-късно обаче " Левски " още веднъж излезе напред в резултата. Новият плеймейкър Филип Кръстев със страховит отдалечен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на Райдър и ознаменува дебюта си с първото си попадение за столичани.

През втората част " Левски " бе по-активният тим, само че не съумя да оползотвори няколкото разкрили се благоприятни условия за гол. В 88-ата мин. и гредата избави гоститe след удар на Костадинов.
Източник: segabg.com