Левски записа първа победа под ръководството на Георги Дерменджиев, след

...

Левски с първа победа при Георги Дерменджиев

Левски записа първа победа под управлението на Георги Дерменджиев, откакто " сините " стигнаха до елементарно 2:0 над Витоша на стадион " Васил Левски ". Символичните посетители не започнаха срещата по най-хубавия метод дуела, само че през второто полувреме направиха куп пропуски, които лишиха отбора от по-сериозен триумф против градския противник.
След мощни 10-15 минути от страна на " бистришките тигри ", Левски въпреки всичко съумя да открие резултата в 22` с първия си прецизен удар. Мариани направи страховит пробив и изведе Паулиньо самичък против вратаря, а бразилецът най-сетне прекъсна головата си суша, датираща от май месец предходната година.
4 минути преди края на първото полувреме Станислав Костов, който беше предпочетен пред Валери Божинов, усили головата си сметка за клуба, реализирайки за крайното 0:2. Това беше 16-ия му гол за сезона, с което изпревари с едно попадение Клаудио Кешеру. Той беше и с основна заслуга за първия гол, откакто с придвижването си без топка увлече двама бранители на противника, освобождавайки кулоар за подаването към Божинов.
Лошата вест за гостите в този мач е фактът, че Валери, появил се като запаса, получи неприятна травма секунди преди края на мача. При опит да овладее топката той огъна левия си гален и незабавно напусна терена.
Що се отнася до класирането, разликата с ЦСКА още веднъж стана 3 точки, а през уикенда следва дербито сред двата тима (неделя, 13:00 часа). Левски изостава на 8 точки от Лудогорец, който към този момент е безапелационен водач макар слабото показване на " орлите " от началото на 2019 година.
Всичко най-интересно от успеха на Левски над Витоша може да прочетете в SportLive.bg .
Източник: actualno.com