Левски записа първа победа от началото на сезона, налагайки се

...

Левски усети вкуса на победата в Бургас

Левски записа първа победа от началото на сезона, налагайки се с 81:70 (28:16, 17:17, 21:18, 15:19) над Черноморец като посетител в мач от петия кръг на НБЛ. До момента сините бяха с три загуби в шампионата, а „ акулите “ са с баланс 2-3.

Баскетболистите на Димитър Ангелов постановиха темпото си при започване на срещата и след първата част към този момент бяха натрупали задатък от 12 точки. Втората част обаче изглеждаше друго, като двата отбора бяха равностойни, отбелязвайки си по 17 точки. След почивката Левски още веднъж съумя да поведе и да добави още 3 точки към преднината си, правейки я 15 точки. Въпреки че „ сините “ изгубиха последната четвърт, домакините не съумяха да стигнат до поврат.

Лъчезар Димитров приключи с 21 точки за Левски, Николай Михайлов вкара 15, а с дабъл-дабъл се отличи Алан Арнет – 13 точки и 13 битки.

За Черноморец Николай Титков вкара 21 точки, Мунис Туту добави 14.