Левски записа най-шокиращото си отпадане в Европа. Сините победиха с

...

Шокиращо отпадане на "Левски" на старта в Европа

" Левски " записа най-шокиращото си отпадане в Европа. " Сините " победиха с 3:2 " Вадуц " от Лихтенщайн на реванша на " Георги Аспарухов ", само че противникът продължава във втория прелиминарен кръг на Лига Европа с помощта на триумфа си с 1:0 в първия дуел.

След дуела трибуните бяха огласени от викания " Оставка " по адрес на треньора Делио Роси, а към терена полетяха откъртени седалки от бранш " В ".

Роси заложи на същите футболисти, които изиграха и първата среща в Лихтенщайн.

Първият удар от страна на " сините " пристигна в 14-ата минута, когато Жерсон Кабрал стреля от разстояние. В идващите минути натискът на домакините се ускори, само че до попадение по този начин и не стигна.

До гол въпреки всичко се стигна, само че във вратата на " Левски ". След многоходова акция, " Вадуц " откри резултата след изстрел на Колибали. Две минути по-късно Давиде Мариани стреля от далечно разстояние, а вратарят на гостите Хирцел изпусна топката, само че въпреки всичко до попадение по този начин и не се стигна.

В 35-ата минута въпреки всичко топката влезе във вратата, когато Габриел Обертан откри обратно с пета Буш, който съумя да изравни резултата. Последното по-опасно състояние през първата част пристигна в 42-ата минута, когато Кабрал центрира отляво и откри румънския голмайстор, който стреля настрана.

Второто полувреме стартира със промяна в " синия " щаб. На вратата на " Левски " влезе Мартин Полачек на мястото на Божидар Митрев.

53 минути след начало на срещата, българският тим поведе в резултата. Аймен Белаид не сбърка отблизо разстояние. 60 секунди по-късно обаче " Вадуц " изравни резултата, откакто Полачек излезе неразчетено и бе изпреварен от Тадич.

9 минути по-късно " Левски " изпусна доста чисто състояние, когато Давиде Мариани изведе Буш, който излъга вратаря, само че не съумя да откри вратата.

Домакините стигнаха и до дузпа, която Буш пропусна. След тази обстановка започнаха да се чуват освирквания от трибуните.

Кабрал осъществя за 3:2 след изстрел от далечна отдалеченост и върна очакванията на " сините ".

В добавеното от съдията продължение Станислав Костов потегли да изкарва паднал на тревата съперник и получи червен картон.
Източник: btvnovinite.bg