Левски“ спечели с 2:0 като гост на ЦСКА-София в първия

...

“Левски“ победи ЦСКА-София след два гола на Буш

„ Левски “ завоюва с 2:0 като посетител на ЦСКА-София в първия полуфинален мач от шампионата за купата на България по футбол.

Серджиу Буш вкара и двата гола за " сините " при започване на всяко от двете полувремена.

„ Левски “ поведе в резултата в 7-ата минута след бърза контраофанзива, минала по дясното крило.

Габриел Обертан съумя да преодолее защитник на " алените " и центрира по земя към Серджиу Буш, който изпрати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Минути по-късно пред румънеца се откри и друго положително състояние, откакто Антонио Вутов го изведе против бранител на ЦСКА-София и вратаря, само че той избра да не стреля от границата на наказателното поле и загуби топката секунди по-късно.

ЦСКА-София играеше по-офанзивно, само че не съумя да сътвори чисто състояние за гол.

В 26-та минута Хеан Бланко стреля едва и неопределено около вратата, а преди този момент Филипе Нашименто блокира опит за шут отблизо разстояние на Едвин Джеси.

Холандецът се контузи при тази обстановка и беше сменен още в 21-ата минута от Александър Георгиев.

„ Левски “ стартира и второто полувреме с гол, само че този път по-рано.

Още в първата минута Милош Цветкович подаде на Обертан и вместо да му върне, французинът центрира право на главата на Буш.

Той пък беше оставен напълно самичък пред вратата на ЦСКА-София и вкара за 2:0.

„ Левски “ продължи да играе по-защитно след втория гол, а ЦСКА-София сътвори две положителни обстановки, които обаче не стигнаха до понижаване на резултата.

В последните минути на дуела „ сините “ бяха по-активния отбор, само че не стигна до трети гол. Буш опита, само че неговият удар от границата на наказателното поле попадна право в тялото на Витаутас Черниаускас.