Левски спечели най-старото столично дерби с категоричното 0:2. Момчетата на

...

Левски победи Славия с човек по-малко

Левски завоюва най-старото столично дерби с безапелационното 0:2. Момчетата на Николай Костов бяха алегорични посетители на стадион “Александър Шаламанов ”. Въпреки, че още в 23-та минута останаха с човек по-малко след изгонването на Фадига. “Сините ” стояха по-добре и по-организирано на терена. Това им донесе значими три точки, които стопиха разликата в точките с първия Локомотив на шест.

Снимка: БГНЕС

На скамейката на “белите ” застана Иван Колев, който направи и дебют през днешния ден. Специалистът направи две промени от последната загуба в Пловдив. Виктор Генев и Емил Стоев започнаха вместо Велко Йованович и Тони Тасев. Светослав Вуцов бе под рамката, а Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев и Венцислав Керчев бяха бранителите. Емил Мартинов и Ерол Дост бяха опорните халфове, до момента в който Иван Минчев, Кристиан Добрев и Емил Стоев помагаха на нападателя в този мач Галин Иванов.

Наставникът на гостите Николай Костов бе направил три промени от успеха с 1:0 над Етър в последния кръг. Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап и Дарлан се завърнаха измежду титулярите, като смениха Патрик-Габриел Галчев, Кристиан Димитров и Рикардино, който остана отвън групата.

Мачът стартира с офанзиви в двете направления, като по-активни бяха гостите. При една от редките офанзиви на белите, Фадига извърши нарушаване. След консултация с ВАР французинът бе изпъден. Две минути по-късно  нещата за Левски се утежниха още повече. Галин Иванов се разписа, само че попадението бе вярно анулирано заради засада. Капитанът на Славия бе изведен зад защитата и с левия крайник стреля добре, пращайки топката в долния десен ъгъл на Андреев, само че повторенията потвърдиха, че е бил зад тила на защитата на гостите.

В 35-тата минута бразилецът Дарлан изведе сънародника си Роналдо зад отбраната, която остана в очакване на засада, каквато нямаше. И нападаталетя вкара с техничен удар, като остави без особени шансове вратаря Вутов.

На старта на второто полувреме отново Роналдо изпусна златен късмет да удвои, а след това Галин Иванов от Славия просто бе задължен да вкара изравнителен гол в 51-вата минута, останал пред празната врата на 3-4 метра.

Малко по-късно в 55-та минута Левски осъществя втори гол при контра офанзива. Ел Джемили подаде към Уелтън, а той с необикновен финт матира бранител на Славия. Стреля диагонално, а след неубедителна изява на вратаря на домакините, коженото кълбо спря в мрежата – 2:0.

До края на срещата “белите ” наподобява се помириха с резултата. Въпреки численото преимущество момчетата на Колев не сътвориха нищо впечатляващо. И по този начин след седма поредна загуба Славия е на дъното на таблицата. Заедно с тима на Етър разделят последно място, като отборът на Венци Стефанов има преимущество поради победа в мача посред им.