Левски София записа драматичен успех като гост на Дунав (Русе)

...

Левски пречупи Дунав в пет сета

Левски София записа трагичен триумф като посетител на Дунав (Русе) с 3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 25:21, 15:9) в среща от Суперлигата по волейбол при мъжете. В Русе срещата стартира извънредно оспорвано и домакините дръпнаха в резултата едвам в средата на първия гейм. Волейболистите водени от Владо Николов позволиха пасив от 20:23 и не съумяха да стопят пасива за 23:25.

Втората част още веднъж стартира със мощно начало на Дунав, само че Левски направи серия и стигна до 10:10. До края на тази част гостите от София бяха цялостен доминант и завоюваха на 16.

В третия гейм Дунав бе постоянен от началото и съумя да задържи самодейността до края, с цел да завоюва с 25:21.

Четвъртата част бе равностойна, само че появяването на Марк Макгивърн в състава на Левски наклони везните в тяхна изгода. Гостите изравни резултата след 25:21.

В решителния пети гейм сините сподели постоянна игра и се поздравиха с успеха след безапелационното 15:9.