Левски ще играе в европейските клубни турнири през следващия сезон.

...

С първото си докосване Божинов прати "Левски" в Лига Европа

" Левски " ще играе в европейските клубни шампионати през идващия сезон. Валери Божинов донесе триумфа на " сините " с 1:0 над " Етър " в бараж, даващ право на присъединяване в Лига Европа.

" Сините " си осигуриха място във втория по мощ европейски клубен шампионат за трети следващ сезон, побеждавайки седмия в класирането в Първа лига. През 2017 година " Левски " победи трагично " Верея " с 10:9 след дузпи, а предходната година се наложи с 4:1 над " Черно море ".

Двубоят беше финален за Красимир Балъков като ментор на " Етър ". Легендарният футболист ще продължи работата си като селекционер националния тим.

Единственият гол в дуела падна в 72-ата минута, създател на който стана някогашният футболист на " Ювентус " и " Манчестър Сити " Валери Божинов. Нападателят означи при първото си отиграване, откакто минута по-рано беше заменил Станислав Костов. Голяма роля за попадението изигра капитанът на отбора Живко Миланов, който постави топката на главата на Божинов.

Преди попадението на " Герена " преобладаше скуката, като двата отбора не успяваха да основат забавни обстановки.

Така " Левски " ще играе в предварителните кръгове за класиране в групите на Лига Европа. Сблъсъкът беше финален за краткотрайния ментор Георги Тодоров. От новия сезон отпред на отбора застава някогашния народен селекционер Петър Хубчев.
Източник: btvnovinite.bg