Левски се наложи над Ботев Гълъбово с 1:0 след продължения

...

Апатичен Левски надви Ботев Гълъбово след продължения

Левски се наложи над Ботев Гълъбово с 1:0 след продължения в дуел от 1/16 финалите на шампионата за Купата на България, който се игра на стадион „ Трейс Арена “ в Стара Загора. Единственият гол в срещата означи Антонио Вутов в 112-ата минута на мача.

През постоянните минути Левски владееше повече самодейността, само че действаше прекомерно предвидимо и безидейно в офанзива, а футболистите на Ботев се отбраняваха грамотно и не дадоха съвсем никакви шансове на абсолютния любимец в дуела. Така след доста скучни 90 минути се стигна до продължения. В седмата минута на първото играчите на Светослав Тодоров бяха покрай гола – Иван Цачев стреля отвън границите на наказателното поле, а вратарят на Левски Божидар Митрев изобщо не реагира и единствено изгледа топката, която мина рисково покрай гредата му. "Сините" нанесоха своя удар в 112-ата минута, когато резервата Серджиу Буш изведе Антонио Вутов на чиста позиция и 21-годишният полузащитник на софийския тим се оправи съвършено със задачата си да прониже вратата на Ботев. В оставащите минути не се случи нищо забавно и по този начин Левски стигна до втория кръг на Купата на България след минимална и сложна победа над втородивизионния Ботев Гълъбово. /БГНЕС
Източник: bgnes.com