Левски постигна победа в първата си контрола през зимната пауза.

...

Левски победи в първия си мач за 2020 г.

Левски реализира победа в първата си контрола през зимната пауза. „ Сините “ надделяха с 3:2 на лагера в Алания, Турция, арменския Пюник, който е 7-и след есенния полусезон. Новото попълнение Стайн Спиерингс (9) откри с първия си гол със синята фланелка. Съперниците изравниха единствено след 3 мин. с шут от отдалеченост, който матира Николай Михайлов.
Паулиньо на 2 пъти, Иван Горанов, другият нов - Симеон Славчев, и Станислав Иванов пропуснаха да вкарат до почивката.
В 58-ата мин. Михайлов отстъпи мястото си на третия вратар Петър Иванов. Франко Мазурек размени Симеон Славчев. Станислав Костов и Насиру Мохамед, новото попълнение Деян Лозев, Филипе Нашименто и Холмар Ейолфсон също влязоха в игра. Пюник получи право да извърши дузпа. Ударът на Миранян бе отразен от младия пазач Иванов, само че при добавката арменците не сбъркаха и поведоха. 3 минути по-късно Филипе Нашименто пропусна да вкара като стреля право в ръцете на вратаря Асланян. Младокът Здравко Димитров (77) изравни, а Нашименто (87) се поправи и донесе първата победа на " сините " за 2020 година с хубаво осъществяване на директен свободен удар. Две минути по-късно Димитров центрира в наказателното поле, само че Нашименто не съумя да вкара още веднъж след удар с глава.
Един от шефовете на Националната лотария Димитър Ганев дойде в лагера на " " сините " и изгледа мача с Пюник, а след това беседва с футболистите с оглед събитията, сполетели клуба.