Левски постигна победа срещу ЦСКА с 2:0 в първи сблъсък

...

Левски пречупи ЦСКА при юношите

Левски реализира победа против ЦСКА с 2:0 в първи конфликт сред двата тима за новия сезон в Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата от втория кръг на шампионата се игра на формалния терен на стадион "Герена ", като „ сините “ имаха няколко благоприятни условия за гол през първата част.

В 20-ата минута Левски провежда офанзива, при която Александър Макрис получи отдясно в наказателното и подаде към Мартин Д. Петков, който стреля в навън. В 35-ата минута Георги Александров бе покрай това да открие резултата, само че ударът му след корнер бе отразен от вратаря на "червените ".

Капитанът на гостите Йоан Бауренски беше изпъден в 74-ата минута, откакто получи втори жълт картон. Преди това гостите имаха добра обстановка след статично състояние, само че не затрудниха стража на "сините ".

"Сините " се възползваха по най-хубавия метод от обстановката и единствено след три минути откриха посредством Кирил Киров.

В 88-ата минута Левски можеше да удвои, откакто Мартин Петков бе изведен самичък против вратаря, само че Шаламанов се оправи и избави. В последната минута Мартин Петков направи 2:0.

След този триумф "сините " са на второто място в класирането с актив от 6 точки, а ЦСКА е на 8-ото място с 3.