Левски победи Верея с 2:0 като гост и с това

...

Левски стигна до мач за Европа след бой над Верея

Левски победи Верея с 2:0 като посетител и с това си обезпечи съдбоносен мач за присъединяване в Лига Европа.

Той ще бъде в четвъртък от 20 ч., на стадион „ Георги Аспарухов “ против седмия Черно море.

В последния кръг „ сините “ си осигуриха третото място в класирането с 64 точки, а Верея е шести с 36.

Верея дълго се съпротивлява, само че в последна сметка и отличните изяви на вратаря на домакините Даниел Наумов не стигнаха, с цел да запазят старозагорци вратата си суха. Паулиньо го разпечата на два пъти през второто полувреме. Бразилецът събра 8 попадения на сметката си и не можа да застигне Давид Яблонски /с девет/. Така чехът се трансформира в първия бранител в историята на Левски, станал голмайстор на тима.

Верея - Левски 0:2

Паулиньо откри в интерес на Левски след самостоятелен пробив и удар по диагонала в 59-ата минута.

В 70-ата минута с превъзходен удар Паулиньо добави и втори гол за софиянци.

Първата заплаха пред вратата на Верея пристигна във 2-ата минута. Ривалдиньо насочи прострелен пас, Панайотов засече топката от дребен ъгъл, само че в навън.

В 20-ата минута Прохазка получи от Ривалдиньо, преодоля вратаря, само че си затвори ъгъла, а при центрирането не откри никого от Левски.

В 23-ата минута Прохазка откри напречната греда на вратата на Верея след удар от въздуха.

В 35-ата минута Прохазка насочи топката с глава под гредата на вратата на Верея, само че Даниел Наумов мазета в корнер.

При идната офанзива на Левски Панайотов и Вутов поредно бяха надиграни от чудесния до този миг вратар Даниел Наумов, който парира и двата удара.

В 43-ата минута нова добра офанзива за Левски приключи с удар от близко на Ривалдиньо, само че Наумов още веднъж се намеси сполучливо.

В 44-ата минута добра топка бе отправена към Денислав Станчев, само че Ивайло Найденов бе на място и парира играча на Верея.

Но полувремето приключи без голове.

В 53-ата минута Антонио Вутов изпрати

В 59-ата минута Наумов най-сетне капитулира. Паулиньо проби отляво и стреля оттова след финтира. Левски материализира натиска си и поведе с 1:0.

В 70-ата минута още веднъж Паулиньо бе прецизен, с прекрасен удар в ъгъла на вратата на Верея за 0:2.

В 85-ата минута и Обертан насочи рисков удар, само че около вратата.

В последната минута Костадин Слаев разтресе напречната греда на вратата на Левски, само че 18-годишният пазач на „ сините “ Петър Иванов резервира вратата си „ суха “ в дебютния си мач.

Левски завоюва с 2:0 и ще играе за място в Лига Европа против Черно море в четвъртък.

ВЕРЕЯ – ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Паулиньо 59, 0:2 Паулиньо 70

ВЕРЕЯ: 12 Даниел Наумов, 21 Здравко Илиев, 5 Илия Мунин /75-Пламен Тенев/, 6 Иво Иванов, 14 Веселин Минев, 16 Атанас Панов, 87 Симеон Мечев, 11 Илиян Йорданов, 33 Денислав Станчев /55-Милен Танев/, 17 Валери Домовчийски, 29 Венцислав Христов /Резерви: 96 Богомил Цинцарски, 8 Антон Огнянов, 77 Милен Танев, 18 Георги Вълчев, 4 Пламен Тенев, 15 Костадин Слаев, 10 Елиаш/ Старши треньор – Елиаш.

ЛЕВСКИ: 12 Петър Иванов, 4 Иван Горанов, 5 Холмар Ейолфсон, 7 Паулиньо, 8 Антонио Вутов /72-Габриел Обертан/, 10 Ривалдиньо /82-Станислав Костов/, 13 Жорди Гомес, 15 Роман Прохазка, 6 Ивайло Найденов, 28 Давид Яблонски, 71 Васил Панайотов/ Резерви: 1 Димитър Шейтанов, 3 Аймен Белаид, 20 Филипе Нашименто, 29 Станислав Костов, 32 Габриел Обертан, 77 Илия Юруков, 99 Станислав Иванов/ Старши треньор – Делио Роси