Левски победи ЦСКА-София 3:2 в последния мач на шестия кръг

...

Левски нанесе първа загуба на червените при U17

Левски победи ЦСКА-София 3:2 в последния мач на шестия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Срещата се игра на изкуствения терен на стадион " Георги Аспарухов ".

Първата част бе равностойна, само че след почивката Левски бе по-активният отбор и излезе напред с два гола задатък. В края " алените " натиснаха и съумяха да върнат едно попадение.

Трябва да отбележим, че както този мач, по този начин и дербито в Елитната U15, извоювано от " алените " с 2:1 в неделя, минаха под знака на феърплея. Нямаше произшествия и ненужно напрежение. Добри думи заслужават и съдийските бригади.

ЦСКА-София поведе в 11-ата минута. Даниел Иванов откри след независим пробив, при който се озова самичък против вратаря на Левски и не сгреши.

Само минута по-късно " сините " върнаха попадението. Мартин Петков не остави късмет на стража на гостите след мощен диагонален удар.

След към половин час игра двата отбора си размениха по едно състояние. Силен изстрел от отдалеченост на Ивайло Христов бе избит от вратаря на " алените " Илия Шаламанов. В ответната офанзивата стражът на Левски Петър Петров се оправи с удар на Мартин Смоленски.

Още в първата минута на втората част Левски сътвори рискова обстановка, при която Богдан Костов се озова на чиста позиция, само че вратарят на Шаламанов отрази.

Пет минути по-късно гостите проведоха добра офанзива, при която Любомир Митков проби отдясно и центрира, а Тома Ушагелов не откри задачата и стреля в навън.

В тези минути домакините бяха по-активни. В 58-ата минута Богдан Костов подаде към Ивайло Иванов в наказателното поле и последният вкара за 2:1.

20 минути преди края Ивайло Христов от състава на Левски удари греда.

В 75-ата минута Радослав Гайдев от " сините " насочи мощен отдалечен удар, вратарят мазета, топката стигна до Мартин Петков, който се разписа за 3:1.

Пет минути преди края Марк-Емилио Папазов се озова очи в очи с вратаря на Левски, който избави удара му. Малко по-късно Мартин Смоленски означи второто попадение за " алените ".

Това бе първо проваляне за " червенте ", които бяха свалени от върха в класирането, където към този момент са Ботев (Пловдив) и Септември с по 18 точки. " алените " имат 15 точки след шест мача, до момента в който Левски е с 13 точки на четвърто място.

Левски – ЦСКА-София 3:2 (1:1)

0:1 Даниел Иванов (11)

1:1 Мартин Петков (12)

2:1 Ивайло Иванов (58)

3:1 Мартин Петков (75)

3:2 Мартин Смоленски (88)

Левски : Петър Петров, Симоне Игнатов (Стефан Стефанов), Костадин Илиев, Владимир Сиромахов (Александър Мицев), Добрин Денев, Радослав Гайдев, Ивайло Иванов (Георги Найденов), Ивайло Христов-капитан, Тодор Найдин (Стоян Сотиров), Мартин Петков, Богдан Костов;

Треньор: Борислав Кьосев;

ЦСКА-София: Илия Шаламанов, Любомир Митков, Християн Петров, Мартин Аврамов, Иван Иванов (Георги Иванов), Емил Ценов-капитан, Мартин Смоленски, Даниел Иванов, Тома Ушагелов (Цветомир Цанев), Митко Митков (Марк-Емилио Папазов), Кристиян Атанасов;