Левски победи с 3:1 Витоша (Бистрица) в първата си контролна

...

Левски започна с успех в контролите преди рестарта на сезона

Левски победи с 3:1 Витоша (Бистрица) в първата си контролна среща преди рестарта на efbet Лига. Пред погледа на бъдещия си притежател Наско Сираков момчетата на Петър Хубчев демонстрираха постоянна игра и бяха ефикасни пред гола. Успехът им можеше да бъде още по-звучен, само че Станислав Костов пропусна дузпа в края на срещата.

Очаквано мачът стартира с предимство на домакините от Левски, които взеха самодейността още от първата секунда. Пет минути след първия съдийски сигнал, „ сините ” стигнаха до два следващи корнера, само че без да застрашат противниковия пазач. Преди това рожденикът Паулиньо имаше добра опция, само че се засуети и не съумя да насочи удар. Първата отлична опция за Левски пристигна в 7-ата минута, когато Райнов изведе капитана Иван Горанов на стрелкова позиция. Бранителят стреля с левия крайник по диагонала, само че прати топката около вратата.

Следващият късмет още веднъж бе на сметката на Левски, като този път самият Райнов не съумя да стреля тъкмо от сложна позиция и удар от въздуха след центриране от фаул отдясно.

Първата действителна голова опция обаче пристигна в 19-ата минута и изненадващо или не, бе за Витоша. След продължителна офанзива, топката бе пратена отдясно към Георги Амзин, който без подготовка стреля в близкия ъгъл на вратата, където Миятович внимаваше и парира изстрела.

В 27-ата минута Паулиньо проби доста добре отляво, преодоля двама бранители на Витоша и навлезе в наказателното поле, само че мощният му изстрел мина високо над вратата.

Резултатът в мача бе открит в 38-ата минута след хубава офанзива на „ сините ” отляво. Мартин Райнов изведе доста добре отляво Спиерингс, който напредна и видя своя съотечественик Найджъл Робърта в наказателното поле. Голмайсторът на домакините изобщо не се поколеба и стреля с левия крайник, с цел да преодолее стража на Витоша.

Само осем минути след подновяването на играта през втората част, Левски нанесе втори удар посредством резервата Мартин Петков. Юношата на „ сините ” се разписа с второто си допиране в срещата. След прекрасен пробив на Ивайло Найденов отдясно, топката бе центрирана към точката на дузпата, където Петков овладя умерено и със мощен шут я насочи в мрежата на гостите.

Гостите върнаха попадение в 69-ата минута, когато Четин Садула откри връхлитащия Илия Димитров. Преотстъпеният от " сините " нападател беше прецизен на шпагат. Насиру Мохамед пък смени Иванов, а Здравко Димитров беше ляв бранител.

Алар пропусна отлична опция. Таранът остана самичък против Николай Кръстев, само че стражът с добър инстикт мазета. Гостите контраатакуваха, до момента в който " сините " търсеха трети гол.

Кръстев избави нов рисков удар на Костов, а минута по-късно Тиам, който е с капитанската лента, вкара от воле за 3:1. Станислав Костов си завоюва дузпа в 82-ата минута и самичък застана зад бялата точка. Таранът стреля в горната греда и пропусна да се разпише на " Герена " за първи път през този сезон. Минута по-късно Кръстев подари топката на Нашименто. Португалецът, който остана фронтално против вратаря, стреля около дясната греда и също пропусна да вкара.

При идната офанзива Георги Георгиев спря Димитров и резервира преднината от два гола на своя отбор.
Източник: dnesplus.bg