Левски победи с 2:1 Локомотив (София) на Националния стадион Васил

...

"Левски" стигна до първи успех в шампионата след завръщането на Стоилов

Левски " победи с 2:1 " Локомотив " (София) на Националния стадион " Васил Левски " мач от 11-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха посредством Октавио още първоначално, само че Здравко Димитров и Билал Бари вкараха за сините. През второто полувреме Николай Михайлов избави дузпа на Пламен Крачунов.

Това е първа победа за " Левски " в шампионата след завръщането на Станимир Стоилов като треньор. Сините имаха две равенства и две загуби под негово управление досега.

" Локомотив " поведе още във втората минута. Александър Александров стреля от границата на наказателното поле, а след рикошет топката се удари в напречната греда и стигна до Октавио, който вкара. Домакините нападнаха по-често, а Николай Михайлов избави изстрел на Александров.

" Левски " насочи първия си удар в 22-ата минута, само че Георги Миланов не уцели вратата. Илия Димитров можеше да вкара втори гол за " Локомотив ", само че насочи топката право към Михайлов.

Билал Бари пропусна опция за " Левски ". Сините стигнаха до гол в 37-ата минута. Борислав Цонев подаде на Здравко Димитров, който вкара с диагонален удар. " Левски " можеше да поведе преди почивката, само че Билал Бари пропиля още един късмет.

След почивката играчите на " Локомотив " желаеха дузпа за нарушаване против Илия Димитров, само че такава не беше отсъдена, а решението беше доказано от системата за видеоповторения (VAR). В 57-ата минута " Левски " стигна до втори гол. Билал Бари надбяга отбраната на " Локомотив " след дълго подаване и вкара първия си гол за сините в 26-ия си мач в шампионата с екипа на отбора.

Домакините получиха дузпа за игра с ръка на Драган Михайлович в наказателното поле. Вратарят Николай Михайлов избави удара на Пламен Крачунов. Марин Петков пропусна опция за " Левски " в 79-ата минута.
Източник: dnevnik.bg