Левски победи Черно море с 3:2 в двубой от междинния

...

Десет от "Левски" взеха своето в голов трилър на "Тича"

" Левски " победи " Черно море " с 3:2 в дуел от междинния 24-ти кръг на Първа лига, игран на стадион " Тича " във Варна.

В стартовия състав на " сините " личаха имената на едвам двама българи, а за " моряците " Георги Илиев изигра своя мач №398 в елита, като по този метод изравни седмия във безконечната класация треньор на " Дунав " Малин Орачев.

Първото забавно състояние в мача бе за " Левски ". В деветата минута бяха отправени два поредни рискови удара към вратата на " Черно море ". Първо Прохазка стреля мощно, само че Макенджиев улови, а по-късно диагонален изстрел бе избавен от вратаря на гостите Николай Кръстев.

В 14-ата минута Ривалдиньо технично се оправи със бранител на домакините, стреля от напълно близо, само че Даниел Димов мазета топката на сантиметри от голлинията. Три минути по-късно Димов още веднъж бе в центъра на събитията, като при рухването докосна топката с ръка, само че основният арбитър не сподели бялата точка.

21 минути бяха нужни на някой от двата тима да открие резултата. Антонио Вутов откри пространство и стреля мощно по посока на вратата на Благой Макенджиев, като ударът се оказа неспасяем за стража.

Отговорът на " Черно море " бе незабавен. Мариян Огнянов подаде паралелно на Радослав Василев, който стреля, топката бе избавена в началото от Кръстев, само че добавката на нападателя изравни резултата.

Последваха минути на повече единоборства, като Мариян Огнянов и Илиас Хасани получиха публично предизвестие. Секунди по-късно варненци направиха бърза контраофанзива, която приключи с изстрел на Мариян Огнянов по посока Николай Кръстев. Топката удари гърдите на вратаря, само че макар първичната неустановеност, стражът избави удара на някогашния футболист на " Левски ".

В 35-ата минута мощна офанзива на " зелено-белите " бе спряна от страничния арбитър, който подвига флага за засада.

4 минути по-късно " Левски " още веднъж поведе в резултата, откакто " сините " хванаха неподготвени защитата на " Черно море ". Антонио Вутов брилятно изведе Паулиньо, който преодоля двамата бранители на " Черно море ", пускайки си топката отдясно, и технично стреля на сантиметри от вратаря, вкарвайки своето дебютно попадание със синята фланелка.

Второто полувреме стартира умерено. В 55-ата минута бе първата по-напечена обстановка, когато голмайсторът на " сините " Вутов в началото бе фаулиран, а в гняв изрита без топка Хасани. За своето деяние осмицата на домакините бе изпъден. От щаба на " Левски " незабавно реагираха и пуснаха свежи сили в нападателен проект, за " моряците " Кузма пък влезе на мястото на Дани Кики.

В последвалите минути обръчът към вратата на гостите от София се стегна, като в 64-ата минута Георги Илиев, с красиво осъществяване на странична ножица, едвам не изравни резултата. По-малко от 60 секунди по-късно " сините " стигнаха до трето попадение. От фаул Жорди Гомес откри непокрития Давид Яблонски, който с глава усили задатъка на " Левски ".

В последвалите минути футболните причини отстъпиха на единоборства и спречквания на терена. В 68-ата минута Георги Илиев изблъска Фигередо, а за своята недомислена постъпка бе глобен с публично предизвестие.

Натискът на " Черно море " въпреки всичко имаше резултат. Дани Кики откри Радослав Василев, който за повторно в срещата се разписа в 76-ата минута. До края на срещата " моряците " вложиха всичко в офанзивите си, само че по този начин и не съумяха да стигнат до изравнително попадение.

След триумфа " Левски " се приближи на 5 точки до втория ЦСКА, само че " армейците " са с мач по-малко. " Черно море " остана на девета позиция с 27 точки, колкото имат и седмите " Септември ", които обаче са с по-добра голова разлика.
Източник: btvnovinite.bg