Левски не успя да спре шампиона Лудогорец по пътя му

...

С гол в 90-ата мин. “Лудогорец“ победи “Левски“ за 7-и път поред

" Левски " не съумя да спре първенеца " Лудогорец " по пътя му към следващата купа и отстъпи с 1:2 при гостуването си в Разград, въпреки на почивката да водеше с 1:0 в мача от 23-ия кръг на Първа лига. Гол на Пиерос Сотириу в 90-ата мин. донесе триумфа на домакините.

Разградският тим бе спечелил последните си 6 турнирни мача със " сините " и бе в серия от 17 дуела без загуба против тях. А за последно " Левски " завоюва в Разград през 2013 година с 1:0. В последна сметка традицията бе спазена и " Лудогорец " взе 7-а поредна победа над този съперник и спря серията от 10 срещи без загуба на " Левски " (5 победи и 4 равенства в шампионата, плюс 2:0 над " Септември " за купата на България на 3 март).

Домакините имаха превъзходен късмет да открият още в първата минута - Спас Делев получи топката в наказателното поле, финтира бранител на " Левски " и стреля, само че топката мина на сантиметри около левия дирек на вратата, защитавана от Николай Михайлов.

" Сините " нанесоха удар в 20-ата мин. Тогава бранителят Хосе Кордоба напредна по левия фланг, излъга притичалия да го посрещне Спас Делев и незабавно центрира. Топката попадна навръх левия крайник на Билал Бари и той от придвижване простреля вратаря Серджио Падт - 0:1.
Източник: segabg.com