Левски не успя да се противопостави на украинския Будилевник в

...

Баскетболистите на Левски загубиха от украинския Будилевник с 67:95 в последния си мач за 2022 г.

Левски не съумя да се опълчи на украинския Будилевник в мач от Балканската лига по баскетбол в зала " Триадица ".

Гостите започнаха доста добре дуела, като изглеждаха впечатляващо на терена в зала Триадица с размери и скорост. Тяхното начало от 8-0 ги държеше напред през цялата първа част, макар че Левски съумя да вдигне глава и съвсем да настигне съперника в един миг.

В края на четвъртината за първи път се стигна до двуцифрена разлика в интерес на украинците и двата отбора направиха много промени от първичните си сформира.

Левски заигра най-вече с юноши, с цел да даде подобаващ отдих на останалите, играли единствено преди 48 часа тежък дуел от НБЛ. Те бяха и без Алън Арнет, получил позволение да посрещне празниците вкъщи в Съединени американски щати.

Първата част приключи при 29:21 за Будивелник, след 5 тройки за гостите за една част.

Левски още веднъж се върна единствено до пет пасив във втория интервал, само че по-късно Будивелник направи нова поредност от 10-1, с цел да се откъсне напред.

До почивката разликата че скочила към този момент за гостите, които се отдръпнаха с задатък от 54:37.За 23 минути игра Будивелник беше отбелязал 60 точки и водеше с 20.

До края на третата част Левски още веднъж имаше положителни моменти, като не спираше да се пробва да стои покрай класния съперник, само че Будивелник бе безапелационно напред.

Преди заключителната четвърт украинците водеха с удобни 23 точки.

В средата на последната част завърши и всяка конспирация, когато Будивелник поведе към този момент с 30.

Красимир Петров бе най-резултатен за Левски с 16 точки, Джон Флорвиъс добави 12.

20 за спечелилите означи Богдан Близнюк.