Левски Лукойл взе победа над Черно море Тича във Варна

...

Черно море отстъпи на Левски Лукойл при завръщането си в Конгресна

Левски Лукойл взе победа над Черно море Тича във Варна с 82:62 в първи мач от втория кръг на Националната баскетболна лига, написа Bgbasket.

``

Черно море постави страхотни старания по организацията към завръщането си в Двореца на културата и спорта. Освен сериозния брой хора за работен ден, имаше и особено показване на тима и даже фойерверки.

За да отговори на старанията и отборът хвърли доста сили, само че изпитваше предстоящи компликации в нахлуване. Левски, без да бъде оптимално съсредоточен, успяваше да вземе превес, като в по-големи изрезки от първото полувреме водеше с към 13 точки.

В стартовия състав на " сините " стартира и юношата Виктор Германов, а вкъщи в София бе оставен Христо Захариев.

Левски дръпна в края на първата част, а до почивката поддържаше задатък за 41:27 след 20 минути.

И през второто полувреме гостите постепенно и методично увеличаваха преднината си, а когато при започване на последния интервал тя скочи до 20 точки към този момент всичко бе ясно.

Брандън Йънг записа 20 точки и 8 асистенции, Куан Чийтъм добави 16 точки за Левски.

Нов добър мач за Черно море изигра Симеон Илиев с 20 точки и 10 битки, Мартин Йорданов вкара още 17 за варненци.

Бе подкрепена и идеята " Всички за Марти " в помощ на бебе, което се нуждае от незабавно лекуване.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!