Левски Лукойл спечели и втория си мач срещу А1 Академик

...

Левски Лукойл отива на полуфинал

Левски Лукойл завоюва и втория си мач против А1 Академик и ще играе в полуфиналите на Националната баскетболна лига.

Столичани победиха със 108:105 (26:23, 27:29, 27:31, 28:22), след поврат в последната четвъртина, предава topsport.bg.

Двубоят протече равностойно до четвъртата част, която стартира при резултат 83:80 в интерес на А1 Академик. Още първоначално обаче домакините вкараха следващи тройки посредством Андрей Иванов и Костадин Лазаров, а сред тях Ръсъл Робинсън вкара един от два изстрела от нарушаване за Левски Лукойл.

Това не беше краят за първенците, които направиха серия от 10 следващи точки и останаха с една задатък след панер на Цветомир Чернокожев. Последните 30 секунди започнаха точно с преднина от една точка за домакините. В тях обаче Христо Захариев вкара четири стрелби от нарушаване и в последна сметка Левски Лукойл завоюва със 108:105.

Грозев беше най-хубав на игрището с 31 точки, като други четирима негови съотборници също приключиха с двуцифрен актив. Патрик Рембърт и Миливое Мийович вкараха по 17 точки за Левски Лукойл, а Христо Захариев приключи срещата с 15 и девет битки.

Рилски състезател надделя Академик Бултекс с 83:77 (23:35, 20:13, 24:14, 16:15) и стана третият полуфиналист.
Източник: fakti.bg